Header image

Wódka Absolut Elyx, czyli szwedzka historia luksusu w barwach miedzi

Absolut ElWódka Absolut Elyx Copper Crafted Luxury Vodka, marka premium, top marki alkoholowe, import, eksport, dystrybucja alkoholiyx Copper Crafted Luxury Vodka, premium brand, spirits portfolio, alcohol distribution

Od 1921 roku, Absolut Elyx niezmiennie charakteryzuje się wysoką dbałością o jakość, kunszt i uczciwość, które stanowią podstawę całej marki. Podczas gdy Wódka Absolut Elyx dostępna jest na ponad 70 rynkach na całym świecie, warto wspomnieć, że każda jej butelka to wynik ręcznej pracy i ręcznie obsługiwanej miedzianej aparatury, dzięki której konsumenci mogą cieszyć się tak bogatym i jedwabistym smakiem trunku o idealnej zawartości alkoholu – 42,3%. Sięgając już XV wieku, farma Råbelöf w południowej Szwecji to miejsce, gdzie uprawiano pszenicę ozimą używaną do warzenia Absolut Elyx. Sprzyjające warunki pogodowe w regionie sprawiają, że jest to najlepsze miejsce do uprawy pszenicy ozimej. Lata są długie i ciepłe, a zimy suche i mroźne. Co więcej, do produkcji używa się tylko naturalnych składników będących zbiorami tylko z jednego pola, co sprawia, że smak każdej kropli jest wyjątkowo szlachetny.

Luksusowa wódka wprost z miedzianej aparatury

Podstawą całego procesu rzemieślniczego jest zabytkowa kolumna miedziana. W wyniku użycia instalacji pokrytej miedzią, produkt końcowy powstaje wolny od zanieczyszczeń, które usuwane są właśnie za pomocą tego surowca. Dzięki starannie dopracowanej i ręcznie prowadzonej destylacji, wódka zyskała miano produktu luksusowego, posiadając przy tym niezwykłe walory smakowe. Wódka Absolut Elyx nie ma sobie równych, a jej bogactwo wyróżnia ją spośród innych wódek na rynku. Oprócz wspaniałego smaku, dziedzictwo kulturowe utrzymywane przez Absolut Elyx sprawia, że marka zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Wódka Absolut Elyx, wódka premium, najlepsza wódka, marka premium, dystrybucja alkoholi
Nowy design

Absolut Elyx zaprezentował niedawno nowy i wyrazisty projekt butelki, który świetnie odwzorowuje specyfikę produktów i wzmacnia tym samym cały wizerunek marki. Nowy, elegancki design ma na celu poprawę perfekcji i ekspresji luksusu oraz opowiedzenie historii marki. Prezentowany kształt nowej butelki to ponadczasowa sylwetka i niezrównany blask miedzi. Pomysłodawcą nowego projektu jest doświadczona agencja projektowa Stranger&Stranger z siedzibą w Londynie, która wprowadzając zmiany w formie butelki, inspirowała się wieloletnią historią marki. Ponadto, produkt jest przyjazny dla środowiska, a butelka jest wytwarzana przy użyciu nawet do 40% szkła pochodzącego z recyklingu.

Hołd dla tradycji i kultury

Projekt butelki koncentruje się na uczczeniu szczególnej roli, jaką miedź odkrywa w procesie destylacji wódki Absolut Elyx. Współpraca z agencją Stranger&Stranger była korzystnym posunięciem, dzięki któremu opakowanie produktowe jeszcze lepiej odzwierciedla idee marki Absolut Elyx, od zawsze wyróżniającej się na tle innych brandów. Nowy projekt oddaje hołd zabytkowej miedzianej kolumnie w postaci fasetowanej, błyszczącej się butelki. Poza niezwykłą ewolucją nowoprojektowanej butelki, wspaniały smak pozostaje nietknięty i nadal jest tak wspaniały, jak był dotychczas.

Wódka Premium Absolut Elyx, najlepsza wódka, marka premium, marki alkoholowe, dystrybucja alkoholi

Jego bogaty smak to mieszanka pełnych głębi, a jednocześnie łagodnych przypraw, świeżego chleba i kremowego akcentu białej czekolady. Na podniebieniu wyczuć można fantastyczny, jedwabisty posmak orzechów makadamia zbalansowany delikatnymi nutami płatków zbożowych, które dopełniają całość kompozycji. Absolut Elyx posiada bardzo gładki i łagodny finisz z wyjątkową, świeżą nutą orzechową, który z pewnością pobudzi Twoje kubki smakowe.

Dzięki tak precyzyjnym i wyjątkowym działaniom, marka odniosła sukces, kreując się tym samym na niszowy, lecz niepowtarzalny brand na rynku. To właśnie pasja do rzemiosła, a także tożsamość z wartościami kultury, odegrały rolę w niesamowitym rozwoju marki Absolut, przyczyniając się do identyfikacji marki z luksusem i unikalnym charakterem wśród odbiorców.