Header image

Czym powinien charakteryzować się likier kawowy?

kawowy likier wysokoprocentowy, black russian

Likier kawowy jest trunkiem na bazie kawy i alkoholu wysokoprocentowego. Nie powinien zawierać żadnych sztucznych substancji ani aromatów. Szczególną sympatię zyskuje wśród kawoszy, ponieważ intensywny smak kawy, pobudzi niczym filiżanka espresso. Ten kawowy likier nie jest jedynie zwykłym dodatkiem do koktajli lub deserów. Likier wysokoprocentowy Jumping Goat znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Ta unikalna marka premium, zmieni postrzeganie likierów o 180 stopni i pozwoli na nowo odkryć ich wyjątkowy smak i zastosowanie.

Bracia bliźniacy Jumping Goat

Jumping Goat Vodka Liqueur (likier na bazie wódki nowozelandzkiej) i Jumping Goat Whisky Liqueur (likier wysokoprocentowy z dodatkiem szkockiej whisky), to wyrafinowane trunki, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Powstały na bazie cold brew, czyli organicznej kawy parzonej na zimno i alkoholu. Można powiedzieć, że jest to bardziej nalewka niż standardowy likier. Ma nie tylko niepowtarzalny smak, ale daje “kopa” dzięki zawartości kofeiny. Dodatkowe czekoladowe nuty przeniosą nas w innym wymiar smaku. Przygoda z Jumping Goat to naprawdę wyjątkowe doznanie.

Ich historia rozpoczyna się już w starożytnej Etiopii, od pasterza kóz zwanego Kaldi. Jego kozy uwielbiały jagody. Były dzięki nim niezwykle skoczne. Pewnego dnia, Kaldi przypadkowo upiekł jagody na ogniu i tak powstały ziarna kawy. Kilka tysięcy lat później, zaczęto eksperymentować z kawą i alkoholem, by wreszcie w Nowej Zelandii stworzyć niepowtarzalny eliksir – likier na bazie wódki serwatkowej.

Czym się wyróżnia się ten likier kawowy?

To nalewka premium, wyrabiana ręcznie z najwyższej jakości składników. Do produkcji 1 butelki trunku, wykorzystuje się 50 g najwyższej jakości ziaren kawy, a co za tym idzie, 100 ml likieru, to prawie 60 mg kofeiny. Dla porównania, w 100 ml popularnego napoju energetycznego Red Bull, znajduje się 30 mg kofeiny. Zawartość alkoholu to aż 33%, co z pewnością wyróżnia go na rynku likierów, ponieważ w zwykłych alkoholach tego typu jest od 17% do maksymalnie 20%. Wystarczy więc niewiele, by stworzyć mocny, a zarazem wyśmienity drink. A jego zamawianie produktów nie było nigdy tak proste, hurtownia alkoholi – Crimston ma je w swojej ofercie i dostarczy je prosto do Ciebie.

likier wysokoprocentowy, likier na bazie wódki
Przepis na domowe drinki
Goat Russian
  • 200 ml coli
  • kostki lodu
  • plasterek limonki

Do szklanki wrzuć lód, dodaj likier wysokoprocentowy i uzupełnij colą. Wrzuć do drinka limonkę i gotowe.

Goat n Stormy
  • kostki lodu
  • piwo imbirowe

Wrzuć do szklanki lód, wlej likier na bazie wódki i dopełnij piwem imbirowym. Ten przepis na domowe drinki na pewno nie sprawi Ci dużego kłopotu.

Espresso Martini
  • mała filiżanka espresso
  • kostki lodu

Wymieszaj w shakerze likier, lód i kawę. Przelej do kieliszka, w którym podaje się martini. Opcjonalnie, możesz posypać kilkoma ziarnami kawy i cynamonem.

Wejdź na stronę Jumping Goat – receptury tam znajdziesz nie jeden przepis na domowe drinki.

Jakie cechy skrywa Jumping Goat
  • Unikalny design przyciąga i cieszy oko.
  • Likier kawowy zdobył wiele nagród branżowych, a jego jakość jest doceniania przez odbiorców na całym świecie.
  • Alkohol ten nie zawiera glutenu, dzięki czemu jest bezpieczny dla osób z celiakią.
Współpraca z firmą Crimston

Firma Crimston – hurtownia alkoholi, gwarantuje satysfakcję klientów, dzięki współpracy na najwyższym poziomie. Wachlarz marek premium jak Pampelle Aperitif, Portofino Dry Gin, Jumping Goat Coffee Liqueur i ich jakość to gwarancja renomy oraz odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Kreatywne pomysły i wychodzenie poza schematy to światowy poziom działalności. Alkohole premium, dostępne są zarówno dla klientów hurtowych jak i detalicznych. Firma Crimston ma w ofercie wyselekcjonowane starannie marki z całego świata. Dlatego też, zarówno lokale gastronomiczne jak i sklepy z alkoholami, mogą nawiązać bezpośrednią współpracę na ich dystrybucję. Jeśli masz ochotę na dawkę energii już dziś, ta hurtownia alkoholi to partner, który dostarczy produkty prosto pod drzwi.