Header image

Popularność ginu w Polsce, czyli modny alkohol premium

modny alkohol, gin premium, portofino dry gin

Luksusowe alkohole i trunki kolekcjonerskie zyskują w Polsce coraz większą popularność. Rynek oferujący alkohol premium od kilku lat odnotowuje dynamiczny rozwój. Jednak wciąż mamy wiele do odrobienia w stosunku do Anglii, Niemiec czy Francji. Dzięki zamiłowaniu Polaków do zagranicznych podróży, w naszym kraju upowszechniają się zachodnie wzorce picia alkoholu. Crmiston to sklep z alkoholami online, w którym znajdziesz starannie wyselekcjonowane propozycje z różnych części Europy oraz świata. Gin to modny alkohol, chętnie podawany w Europie Zachodniej. O tym, czym jest i skąd sklep Crimston sprowadza wyśmienity trunek o wyrazistym ziołowym aromacie, dowiesz się z niniejszego artykułu.

Z wojska na salony…

Gin to destylowany napój alkoholowy, którego charakterystyczny smak pochodzi od jagód jałowca pospolitego. Ze względu na goryczkę, w różnych częściach Europy wzbogacany jest innymi dodatkami pochodzenia roślinnego: ziołami czy aromatami owocowymi. Historia ginu ma swoje korzenie w Holandii i Belgii. Obecnie za stolicę ginu uważa się jednak Wielką Brytanię, gdzie zyskał on popularność po powrocie żołnierzy angielskich z niderlandzkiej wojny 80-letniej. Niegdyś pity “na odwagę” miał rozgrzewać wojujących, aktualnie uważany jest za elitarny, modny alkohol.

Jałowcówka na ziemiach polskich

Ten specyficzny, goryczkowy trunek kojarzony z cierpkim lekarstwem, przywędrował na ziemie dawnej Rzeczypospolitej już w okolicach XVII w. Jednakże współczesna historia ginu w Polsce przeszła w fazę rozwoju dopiero w 1987 r. za sprawą Polmos Zielona Góra. Dziś wiemy, że gin to modny alkohol i możemy nim urozmaicać popularne koktajle. Jako naród zaczynamy doceniać jego smakowe walory. Modny alkohol jest również dobrym wyborem na niezobowiązujące podziękowanie w formie upominku dla kolegi, przyjaciółki czy członka rodziny.

Moda na alkohol premium

Zarówno kobiety jak i mężczyźni doceniają ekskluzywne alkohole. Wytwórcom stawiamy coraz wyższą poprzeczkę. Chcemy, by cena szła w parze z najlepszą jakością. Dzięki temu, popularne koktajle zyskują nowej odsłony. W poszukiwaniu nowej, lepszej jakości i wyrafinowanych smaków, sięgamy jako Polacy po modny alkohol, który z powodzeniem urozmaici spotkanie towarzyskie. Ekskluzywne alkohole świetnie prezentują się na stole i dodają przyjęciom wyjątkowej oprawy. Crimston oferuje również pomoc i doradztwo w zakresie organizacji uroczystości, przygotowując ofertę skrojoną na Twoją miarę. Dobieramy alkohole premium, które będą doskonale komponować się z każdym menu.

modny alkohol, alkohol premium, dry gin, portofino
Zachodnie standardy

Podróżowanie jest tak proste, jak nigdy przedtem. Dzięki popularyzacji rejsów samolotem, możemy w ciągu kilku godzin przemieścić się w dowolny zakątek świata. Portofino, to maleńka, a zarazem niezwykle malownicza miejscowość w północno-zachodnich Włoszech. Jedna z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych na Riwierze Włoskiej, zachęca bliskością Morza Śródziemnego i urokiem zabytkowych, portowych kamieniczek. Nasz sklep z alkoholami online sprowadza z Ligurii wyśmienity gin, który jest najwyższej jakości wódką jałowcową, na bazie której sporządzisz popularne koktajle. Dzięki Portofino, Twoje ulubione drinki zyskają nowe oblicze. Ekskluzywne alkohole Portofino powstają z naturalnych, starannie dobranych składników, bez cukru oraz konserwantów. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu online, w którym oferujemy aromatyczną propozycję od Portofino.

Popularne koktajle

Ekskluzywne alkohole to przede wszystkim doskonała baza do prostych drinków. Popularna propozycja podania ginu to oczywiście lód, tonic, dwa plasterki świeżego ogórka i kilka kropel soku z cytryny bądź limonki. Cytrynę i limonkę w plasterkach możesz również podawać zamiennie z ogórkiem. Drinki na bazie ginu doskonale łączą się z cytrusowymi aromatami popularnych napojów gazowanych. Możesz tworzyć rozmaite kompozycje smakowe w połączeniu z grejpfrutem, brzoskwinią, a także z dodatkiem mięty.

Sklep z alkoholami online

Na Crimston znajdziesz nie tylko modny alkohol premium. Oferujemy możliwość nawiązania współpracy w zakresie dystrybucji, sprzedaży hurtowej i detalicznej na terenie Polski, w sklepach oraz lokalach gastronomicznych. Informacja o możliwych formach zakupów hurtowych bądź detalicznych, znajduje się na poszczególnych kartach produktów. Jeżeli pracujesz w branży restauratorskiej, chcesz nadążać za światowymi trendami i oferować swoim klientom alkohol premium, skorzystaj z indywidualnej pomocy naszych doradców.