Header image

Portofino Dry Gin

włoski gin, Portofino Dry Gin

Dry Gin od marki Portofino jest perełką w świecie alkoholi. Dowodzą tego liczne nagrody zdobyte przez markę w przeciągu ostatnich 2 lat. Ten najwyżej klasy, włoski gin, tworzony jest jedynie z prawdziwie naturalnych składników, własnej uprawy.

Jak powstaje Portofino Dry Gin?

Ekskluzywne alkohole Portofino destylowane są w Antycznej Włoskiej Destylarni, znajdującej się na uboczu, pośród pięknego krajobrazu słonecznej Italii. Każda z partii produkowana jest z użyciem kombinacji metod tradycyjnych oraz najnowocześniejszych technik destylacji, po to, by każdy koneser próbujący Portofino Dry Gin, mógł stwierdzić, że jest to prawdziwy włoski gin.

Z czego tworzony jest Portofino Dry Gin?

W skład ginu wchodzi w sumie aż 21 składników pochodzenia w pełni naturalnego. Ten włoski gin tworzony jest między innymi z jałowca, cytryn, lawendy, rozmarynu, majeranku, szałwii, irysów i róż. Wszystkie te składniki hodowane są w botanicznym sanktuarium na szczycie pobliskiego wzgórza. Pozostałe elementy, wchodzące w skład ginu, są ręcznie zbierane z pobliskich terenów Italii, by nadać nieporównywalny, śródziemnomorski aromat. Ten właśnie niepowtarzalny smak naszego włoskiego ginu, osiągnięty został pomimo aż 43% alkoholu, co czyni go mocnym jak na gin alkoholem.

Czego natomiast nie znajdziemy w Portofino Dry Gin?

Ten włoski gin zupełnie nie zawiera sztucznych składników, brak w nim również aromatów, konserwantów oraz ulepszaczy smaku. W ginie nie znajdziemy również dodawanego cukru ani nienaturalnych słodzików.

Pochodzenie ginu i historia Portofino

Dzieje marki Portofino rozpoczynają się już w okresie burzliwej II wojny światowej, kiedy to bohater lokalnej ludności, Klaus Pudel, ocalił rodzinne miasto od pewnego zniszczenia. Lata 50. i 60. ubiegłego wieku pełne były natomiast budujących włoską kulturę przyjęć pod jego patronatem. Ekskluzywne alkohole marki Portofino są hołdem dla niepowtarzalnej pogody ducha Klausa Pudla. Ta właśnie zmysłowa energia stanowiła inspirację przy tworzeniu marki Portofino oraz alkoholi wywodzących się z jej destylarni.

włoski gin, jałowiec Portofino Dry Gin
Ekskluzywne alkohole od Portofino

Klienci już nie tylko z Włoch, ale od niedawna również z całego globu, z podziwem kosztują śródziemnomorskiego smaku wprost z Riwiery Włoskiej. To, co sprawia, że ten prawdziwie włoski gin spotyka się z uznaniem koneserów z Australii, Azji, Ameryki Północnej i większości Europy, to przede wszystkim śródziemnomorski charakter, unikalny smak i naturalny skład ginu. Nietypowe pochodzenie ginu sprawia, że cieszy się on głębokim uznaniem zarówno wśród fanów ginu, jak i barmanów. Sporządzają oni z jego wykorzystaniem najliczniejsze drinki i koktajle. Dzięki rozpoczęciu dystrybucji przez nasz sklep alkoholowy online, już dziś możliwe jest skosztowanie tego wyjątkowego ginu również na terenie Polski. Każda butelka tego włoskiego ginu jest niejako dziełem sztuki, mocno przyciągającym uwagę. Malunek na butelce zainspirowany został bowiem dziełami brytyjskiej artystki Jemma Powell. Butelka, o kształcie perfum z lat trzydziestych ubiegłego wieku, przedstawia kultowy port w Portofino.

W jaki sposób zdobyć Portofino Dry Gin?

Sklep alkoholowy online firmy Crimston umożliwia zakup zarówno klientom hurtowym, jak i detalicznym. Wszyscy poszukujący zatem powiewu świeżości w prawdziwym stylu premium, mają obecnie możliwość wprowadzenia Dry Gin od Portofino do swojej oferty. Zarówno smak jak i pochodzenie ginu jest bowiem niejako gwarantem wysokiej jakości oraz klasy na miarę każdego konesera. Nasz sklep alkoholowy online umożliwia również dystrybucję na terenie całej Polski.