Header image

Klasyczny gin London Dry, a Portofino

klasyczny gin

Sprzedaż alkoholu online to rynek, który obfituje w wiele znacząco różnych rodzajów trunków. Dzięki tak daleko idącej digitalizacji, ekskluzywne alkohole są ogólnie dostępne, a sprzedaż alkoholu online nigdy nie była tak łatwa. Spójrzmy choćby na produkowany z użyciem jałowca klasyczny gin, który od wielu lat wpisuje się w kanon ekskluzywnych alkoholi. Nie każdy jednak zaznajomiony jest z ginem Portofino, który od lat zdobywa serca konsumentów na całym świecie. Czym jest Portofino? Czy można pić ten gin z tonikiem? Z czym łączyć gin, a także jak wypada na tle innych rodzajów alkoholu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznasz po przeczytaniu tekstu.

Czym jest i kiedy powstał klasyczny gin?

Klasyczny gin to w dużym skrócie rodzaj wódki wykonywanej przy użyciu rektyfikowanego spirytusu, którego w celu uzyskania charakterystycznego aromatu poddaje się procesowi leżakowania z olejkami destylowanymi z jagód jałowca pospolitego. Pierwsze wzmianki o trunku pojawiają się już w encyklopedii wydanej w Holandii w XIII wieku. Niektórzy szacują, że powstał on w obrębie klasztorów benedyktynów już w wieku XI! W okresie nowożytności, szybko zdobył on popularność wśród Anglosasów z uwagi na łatwość mieszania trunku z tak naprawdę dowolnymi napojami. Popularna zbitka słowna “gin z tonikiem” utrwalona jest w głowach ludzi, którzy nie spożywają nawet alkoholu. Wynika to z faktu, że klasyczny gin nie jest często pity sam, ale wymieszany z tonikiem czy innymi napojami, jak na przykład soki owocowe.

Portofino cocktail
Portofino – charakterystyka produktu

Portofino to szybko rozpychający się na rynku polskim gin pochodzący i produkowany w całości we Włoszech. Zawiera 43% alkoholu i produkowany jest wedle ściśle określonych zasad. Wyróżniać go może organiczny skład, w którym nie znajdziemy cukru bądź innych szkodliwych i sztucznych dodatków smakowych. Nazwa trunku pochodzi od włoskiej miejscowości o tej samej nazwie. Co ciekawe, została ona zilustrowana na butelce trunku. Producenci alkoholu przykładają wielką wagę do korzeni i tradycji wyrobu alkoholu, dlatego zdecydowali się umieścić go na etykiecie.

Portofino, a klasyczny London Dry

Wytwórcy innych alkoholi wiele mogliby się nauczyć od wysiłku, który wkłada się w produkcję tego trunku. Większość popularnych marek ginu stosuje zamienniki, polepszacze smaku lub inne środki oszukujące konsumenta. Portofino używa naturalnych ekstraktów i aromatów pochodzących z prywatnych upraw ziół. To jakość destylowania napoju jest jego największą zaletą, ale i największą różnicą względem innych trunków. Klasyczny gin London Dry, nie zawiera składników poza wodą, alkoholem i minimalną ilością cukru. Wyczuć w nim możemy zazwyczaj tylko delikatny jałowiec i dużą ilość alkoholu. W porównaniu do bogatego w aromaty i smaki Portofino, etanol nie jest tak wyczuwalny mimo jego wysokiej 43%-owej zawartości. 

Poza niewygórowaną ceną, gwarantowany jest najwyższej jakości smak i aromat, co rzadko występuje obecnie na rynku. Popularny gin z tonikiem smakuje kompletnie inaczej, jeśli sam napój wysokoprocentowy i idealnie się z nim komponuje. Uczucie rozbicia działania etanolu jest większe, co pozwala bardziej delektować się drinkiem. Portofino przeznaczone jest więc dla osób, które na pierwszym planie stawiają smak i mają wiele kreatywnych pomysłów na to z czym łączyć gin.

Portofino w Polsce

Nawiązanie współpracy z marką nie jest trudne, a może przysporzyć lokalom gastronomicznym i hurtowniom znaczące zyski. Z uwagi na szybko rosnący rynek alkoholi wyższej jakości, również w Polsce obserwuje się tendencję do sięgania coraz częściej po alkohol premium. Dokonując decyzji o zmianie karty na zbliżający się sezon, warto mieć na uwadze, by goście sączący gin z tonikiem w naszych barach czy hotelach mogli uzyskać najlepsze możliwe doznania. W tym celu warto nawiązać kontakt z firmą Crimston, która zajmuje się sprowadzaniem tego alkoholu. Problemy początkujących smakoszy takie jak “z czym łączyć gin” nie wydają się już tak istotne, kiedy używany przez nas alkohol smakuje dobrze sam w sobie.