Header image

Czy kupujemy oczami, czyli design butelek i opakowań alkoholi

alkohole prezentowe, zestaw prezentowy Jumping Goat

Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić coś czego nie do końca potrzebowałeś? A może nawet nigdy w życiu tego nie użyłeś, tylko dlatego że było ładne? Słynne powiedzenie “jeść coś oczami“ nie jest nieuzasadnione. W każdej dziedzinie życia to co ładne i ma ciekawy kształt bardziej przykuwa naszą uwagę i podświadomie buduje jego wartość. Alkohole prezentowe premium to świetny wybór kiedy chcemy docenić i wznieść toast za nasze sukcesy, albo podkreślić wyjątkową chwilę.

Mniej znaczy więcej

Ludzie oceniają po wyglądzie innych ludzi ale i przedmioty. Mówi się, że pierwsze wrażenie liczy się najbardziej i ma wpływ na to jak będziemy kogoś lub coś postrzegać dalej. Skupmy się na chwilę na kanonach piękna. To co przesadzone i przekoloryzowane często będzie miało dla nas mniejszą wartość niż coś o prostych i smukłych kształtach w jednolitym kolorze. Zwróć uwagę, że alkohole premium i inne marki premium czy to aut czy kosmetyków, stawiają na zasadę “mniej znaczy więcej”.  Design opakowań jest raczej mało rozbudowany. Portofino jest tego idealnym przykładem, ciekawy kształt butelki przypominającej sześcian, który wzorowany był na perfumach z lat 60., a jej błękitny kolor nawiązuje do odcieni morza.

Kolory i ich znaczenie

Kolory mają ogromne znaczenie, budzą w nas emocje, te bardzo jasne jak delikatny róż raczej nas wyciszają, kolory żywe jak pomarańcz czy żółty rozweselają, ciemniejsze zaś nadają nutę elegancji, szyku i powagi. Jumping Goat swoim projektem postawił na dwa z nich. Kolor pomarańczowy pokazuje, że jest to alkohol który ma nas rozweselić, wprowadzić w błogi stan zabawy do białego rana niczym skacząca koza. Druga wersja Jumping Goat to czarna butelka, która przypomina nam, że jest to alkohol premium o nietuzinkowym smaku. Kawa i whisky, na której budowany jest jej skład, to dwa produkty, które odgórnie kojarzą nam się z produktem premium. Dystrybucja napojów alkoholowych na terenie Polski jest możliwa również z dostawą. Jedną z takich firm jest Crimston, czyli hurtownia alkoholi online, która oferuje klientom by w szybki i łatwy sposób mieć go już u siebie, nawet bez wychodzenia z domu.

Wpływ czcionki na postrzeganie marki

Mówi się, że elegancka czcionka to ta, która ma sporo zawijasów i wybrzuszeń. Jednak idąc wciąż myślą mniej znaczy więcej, dochodzimy do tak słynnych marek jak Prada czy Pampelle. Ta marka alkoholu premium zdecydowanie postawiła na proste i czytelne duże litery. W połączeniu z wcześniejszymi zasadami o kolorach i kształtach, mamy piękną przezroczystą butelkę wzorowaną na półkuli z delikatnym turkusowym kolorem, który świetnie komponuje się z rubinowym kolorem aperitivo. Pampelle zdecydowanie wpisuje się w kanony marki premium. 

Opakowanie alkoholu premium

Poza samą butelką, część alkoholi, a szczególnie alkohole premium, stawia na dodatkowe opakowanie z różnego rodzaju tworzyw. Ozdobny karton czy pudełko jest świetnym dodatkiem, kiedy kupujemy alkohol na prezent. Zestaw z kieliszkami z logo marki alkoholowej czy inne gadżety jak otwieracze czy profesjonalne elementy sprzętu barmańskiego. To świetne rozwiązanie, kiedy kupujemy alkohole prezentowe i nie jest to osamotniona butelka, a ciekawy zestaw. Takie kompletne zestawy do stworzenia drinka jak w prawdziwym barze oferuje Pampelle

Dystrybucja napojów alkoholowych na terenie Polski jest bardzo dobrze rozwinięta. Co więcej, możliwy jest zakup alkoholu przez internet, chociażby w hurtowni alkoholi Crimston, która posiada w swoje ofercie nietuzinkowe alkohole premium. Kupisz tam nie tylko butelkę, ale również alkohole prezentowe.