Header image

Red Bull dodaje skrzydeł, a Jumping Goat daje kopa!

likier na bazie whisky, likier kawowy, polski dystrybutor alkoholi

Należysz do drużyny miłośników napojów energetycznych, kawy lub whisky? Teraz połączenie tych składników znajdziesz w jednej butelce! Poznaj Jumping Goat – najlepszy kawowy likier na bazie whisky. Z powodzeniem zastąpi napój energetyczny lub kawę. Jego aksamitny smak i zastrzyk energii, sprawią, że od tej pory zostanie Twoim kompanem na każdy wieczór.

Skąd pochodzi Jumping Goat?

Likier na bazie whisky pochodzi z Nowej Zelandii. Powstał z połączenia miłości do kawy i odwagi do eksperymentowania. Pierwsze podejście do stworzenia likieru kawowego polegało na mieszaniu wódki z espresso z ekspresu kupionego na wyprzedaży za 10 dolarów. Ten prosty pomysł doprowadził ostatecznie do stworzenia wybornego likieru kawowego o niesamowitych zdolnościach pobudzających.

Nazwa likieru w języku polskim oznacza “skacząca koza” i wiąże się z legendą na temat powstania kawy. W IX wieku w Etiopii, pewien młody człowiek o imieniu Kaldi zajmował się wypasaniem kóz. Któregoś dnia zauważył, że kozy bardzo chętnie jedzą intensywnie czerwone jagody, które rosną na krzewach na skraju pastwiska. Po zjedzeniu jagód wszystkie kozy były podekscytowane i pełne energii, nawet te zazwyczaj ospałe. Postanowił sam spróbować tych tajemniczych owoców. Gdy poczuł ożywienie i zabrał owoce do mnichów, którzy je zgnietli i zalali wrzątkiem. Tym sposobem zaparzyli pierwszą na świecie kawę.

Jumping Goat Coffee Infused Whisky Liqueur ma brata bliźniaka: Jumping Goat Coffee Infused Vodka Liqueur. Designerska czarna butelka z wizerunkiem kozy zawiera likier na bazie whisky, a pomarańczowa likier na bazie wódki. Podwójna radość, podwójny smak, podwójna moc.

Jaki jest skład Jumping Goat?

W składzie likieru na bazie whisky znajdziemy nowozelandzką regionalną wódkę serwatkową połączoną z oryginalną szkocką pochodzącą z miasta Tomintoul. Butelka 0,7 l zawiera 33% alkoholu i tajemny składnik, który nadaje mu pobudzającą moc. Ten składnik to wysokiej jakości organiczne ziarna kawowca. Do produkcji jednej butelki wykorzystuje się aż 50 g prażonych ziaren.

Idealne proporcje składników dają wyborny pobudzający koktajl na jesień. Kofeina jest w nim zawarta w takiej ilości, że likier kawowy ożywi Cię bardziej niż jakikolwiek napój energetyczny. W 100 ml znajdziemy aż 55-60 mg kofeiny, podczas gdy napój energetyczny (na przykład Red Bull) zawiera tylko 30 mg kofeiny. Dla porównania inne likiery na bazie kawy mają 25-28 mg kofeiny w 100 ml. Oprócz właściwości energetycznych Jumping Goat doceniamy go również za jego wybitny smak. Odpowiedni balans pomiędzy whisky a kawą, z dodatkiem nutki czekolady sprawią, że zakochasz się w jego smaku od pierwszego łyku. Likier nie zawiera glutenu, w związku z czym jest bezpieczny dla osób chorujących na celiakię.

likier na bazie whisky, Jumping Goat, likier kawowy
Z czym podawać Jumping Goat?

Likier na bazie whisky możesz pić w formie shotów lub przygotować pobudzający koktajl. Kofeina zawarta w likierze sama znakomicie pobudza, lecz bardzo często likier mieszany jest z ulubioną kawą. Najpopularniejszy drink na bazie likieru kawowego to Espresso Martini. Powstał w latach osiemdziesiątych w londyńskim barze i od tego czasu cieszy się stale rosnącą popularnością. Do wykonania drinka Espresso Martini potrzebne Ci będą: 60 ml Jumping Goat, filiżanka świeżego espresso, odrobina cukru i lód. Połącz wszystkie składniki i mocno wstrząśnij (ale nie mieszaj!) w shakerze. Podaj Espresso Martini w schłodzonym kieliszku i udekoruj trzema ziarnami kawy. Ten pobudzający koktajl nie ma sobie równych.

Jak zamówić Jumping Goat?

Wejście w posiadanie likieru kawowego na bazie whisky lub wódki jest bajecznie proste. Wystarczy wejść na stronę polskiego dystrybutora alkoholu Crimston i złożyć zamówienie. W tym miejscu podpowiemy, że Crimston jest wyłącznym dystrybutorem wielu wyrafinowanych alkoholi, znanych tylko koneserom. Warto więc rozejrzeć się na stronie i uzupełnić barek o nowe propozycje, a ich smak zaskoczy Ciebie i Twoich gości. Jeżeli prowadzisz biznes (bar, restaurację, sklep z alkoholem) pokuś się o alkohol, który usatysfakcjonuje oraz zachwyci najbardziej wymagających klientów. Zaserwuj alkohol, którego nie ma w asortymencie nikt w okolicy. Crimston sprawnie realizuje wszystkie zamówienia, od małych, po hurtowe. Lata aktywnej działalności w branży pozwalają zaoferować nowinki z dziedziny alkoholu w bardzo korzystnych cenach. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, bardzo chętnie odpowiedzą na nie doradcy z działu obsługi klienta.

Kofeina jest Ci niezbędna do życia? Masz za sobą bardzo długi i męczący dzień? Sięgnij ostatkiem sił do barku i nalej sobie kieliszek Jumping Goat. Gwarantujemy, że wstąpi w Ciebie drugie życie! Napój energetyczny lub zwykła kawa nie będą Ci już potrzebne. Z Jumping Goat z łatwością złapiesz rytm miasta nocą. Przygoda czeka tuż za rogiem!