Header image

Jakość a cena, czyli czym wyróżniają się alkohole premium?

alkohole premium, produkcja alkoholi, destylarnia

Historia alkoholu jest prawie tak długa, jak dzieje ludzkości. Alkohol od dawna towarzyszy nam podczas ważnych wydarzeń i uroczystości. Na przestrzeni lat zmienił się sposób jego otrzymywania. Aktualnie mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o rodzaje i smaki napojów procentowych. Alkohole premium to teraz popularny pomysł na prezent. Najnowsze propozycje trunków wraz z dedykowanym do nich szkłem ma w swojej ofercie sklep z alkoholem online – Crimston.

Jak wygląda proces tworzenia alkoholu?

Alkohole w tym alkohole premium mogą być produkowane z różnych surowców. Do najpopularniejszych należą: ziemniaki, jęczmień, pszenica, żyto, trzcina cukrowa i winogrona. Rodzaj produktu determinuje rodzaj otrzymanego trunku. Proces tworzenia alkoholu dzieli się na trzy główne etapy: fermentacja, warzenie i destylacja.

W pierwszym etapie wybrany surowiec jest wsypywany do urządzenia ciśnieniowego (parnika), a następnie zalewany wodą. Ustawiane jest odpowiednie ciśnienie, w którym surowiec wchłania wodę i pęcznieje. Zajmuje to około godziny. Następuje eksplozja kryształków skrobi, które w kolejnych etapach należy rozdrobnić jeszcze bardziej. W tym celu, w temperaturze 90 °C, dodaje się specjalny enzym. Następnie w procesie schładzania (około 60 °C) uzyskiwane są dwucukry. Cały proces zmierza do wytworzenia glukozy. Gdy glukoza zostanie uzyskana, pojawiają się drożdże, które wytwarzają alkohol etylowy i dwutlenek węgla. Muszą mieć do tego odpowiednie warunki: azot, fosfor, temperaturę około 35 °C i odpowiednią gęstość zacieru. Surowiec jest schładzany do temperatury odpowiedniej dla fermentacji. Całość zostaje przepompowana do kadzi, w której zachodzi fermentacja. Trwa ona około 3 dni. Proces jest pod stałą kontrolą. Ostatnim etapem jest destylacja – polega ona na skraplaniu pary wrzącej cieczy. Dzięki temu następuje rozdzielanie substancji. Uzyskuje się czysty alkohol, bez produktów ubocznych.

Proces tworzenia alkoholu kiedyś, a dziś

Pierwsze wzmianki o alkoholu pochodzą z Mezopotamii (około 4000 r. p.n.e.). Z Mezopotamii alkohol trafił do Egiptu. Każda starożytna cywilizacja miała swój przepis na produkcję alkoholu. Pierwszej destylacji dokonano w Grecji. Z Grecji alkohol trafił do Rzymu, a później na dalsze tereny współczesnej Europy. Pierwszy spirytus otrzymano w XI wieku we Włoszech. W średniowieczu picie alkoholu było bezpieczniejsze niż picie wody, która była wtedy mocno zanieczyszczona. Doceniano też jego właściwości lecznicze. W tym czasie na świecie powstało wiele rodzajów alkoholu charakterystycznych dla regionów, w których były produkowane. Do tych trunków należą między innymi tequila, rum, grappa, koniak, whisky i wódka. W XVI wieku alkohol zaczęto pić typowo dla przyjemności.

Pierwsze metody uzyskiwania alkoholu były dość prymitywne. Długo korzystano z zestawów glinianych i szklanych naczyń. Przez lata proces produkcji alkoholu stawał się coraz bardziej złożony. Zaczęto też projektować bardziej wyrafinowane urządzenia. Obecnie produkcja alkoholu ma miejsce w wyspecjalizowanych zakładach, dysponujących zaawansowaną technologią, która umożliwia produkcję alkoholu na dużą skalę.

alkohole premium, dystrybucja alkoholi
Czym jest alkohol kraftowy?

Alkohol kraftowy powstaje na podstawie specjalnych, tradycyjnych receptur. Jest produkowany na małą skalę, często w lokalnych, niekomercyjnych zakładach. Jest on bardziej prestiżowy i wyrafinowany ze względu na użycie oryginalnych połączeń składników. Produkty są starannie wyselekcjonowane i najlepszej możliwej jakości.

Alkoholowe trio nowych czasów

Nowe gwiazdy wśród szlachetnych trunków, to Portofino, Pampelle oraz Jumping Goat. Każdy z nich posiada zupełnie inny smak i aromat, jednakże wszystkie bezapelacyjnie podbiły serca i podniebienia nawet największych koneserów. Możesz je mieszać z innymi alkoholami, a także syropami, owocami i przyprawami – liczba kombinacji jest nieskończona.

Portofino Gin to kompozycja złożona aż z 21 składników. Wszystkie są pozyskiwane ręcznie z lokalnych upraw. Gin powstaje w niewielkiej destylarni, w której tradycja spotyka się z nowoczesnością.

Pampelle jest otrzymywany z czerwonych grejpfrutów, dojrzewających na słonecznej Korsyce. Swój rubinowy kolor zawdzięcza starannie wyselekcjonowanym owocom i złożonemu procesowi ich obróbki.

Jumping Goat to uznany na świecie likier kawowy. Jest wytwarzany z wysokiej jakości prażonych ziaren kawowca. W 100 ml zawiera aż 55-60 mg kofeiny – postawi Cię na nogi lepiej niż jakikolwiek energetyk. Dla przykładu Redbull zawiera 30 mg kofeiny w 100 ml.

Prestiżowe konkursy i wyróżnienia

Na świecie co roku odbywają się prestiżowe konkursy dla napojów wysokoprocentowych. Biorą w nich udział wszystkie rodzaje alkoholu. Najbardziej popularne kategorie, to piwo, wino, wódka i whisky. Istnieje kilka kryteriów, które musi spełnić konkursowy napój, jednakże najważniejszy jest smak. W jury zasiadają najbardziej wyrafinowani koneserzy. Próbują oni alkoholu w ciemno, nie posiadając wcześniej informacji na temat składu i producenta. Ocena jurorów ma ogromne znaczenie zarówno dla dystrybutorów, jak i pojedynczych klientów. Jedni i drudzy często biorą ją pod uwagę przy zakupie alkoholu.

Jak kupić alkohole premium?

Najwygodniej jest złożyć zamówienie na stronie Crimston. Sklep z alkoholem online sprawnie zrealizuje każde Twoje zamówienie – od jednej butelki do zaopatrzenia restauracji lub baru. Oprócz Portofino, Pampelle i Jumping Goat, na stronie Crimston znajdziesz mnóstwo innych propozycji, których koniecznie musisz spróbować. Większość z nich to alkohole, które mogą pochwalić się licznymi certyfikatami i wyróżnieniami w konkursach. Alkohole premium możesz zamówić razem z brandowym szkłem. Pięknie zapakowany zestaw to idealny pomysł na prezent. Sklep z alkoholem online zaopatrzy Cię w potrzebne produkty i dostarczy je pod wskazany adres.

Przez lata techniki produkcji alkoholu ewoluowały, żebyś mógł cieszyć się wyrafinowanym smakiem ulubionych trunków w zaciszu własnego domu. Bogaty wybór propozycji znajdziesz u lidera dystrybucji alkoholu, firmy Crimston. Wielokrotnie wyróżniane trunki zachwycą Cię swoim smakiem to również świetny pomysł na prezent i gwarantujemy, że na jednej butelce się nie skończy!